Байерн (М) се добра до точката при равенството 3:3 като гост на последния Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от 11-ия кръг на Бундеслигата. Баварците не допуснаха загуба след гол в 84-ата минута на преподписалия преди няколко дни нов договор с клуба Филип Лам.

Домакините откриха резултата още в 5-ата минута. Левълс подаде наляво към Херман, който центрира. Бут обаче беше излязъл прекалено напред и топката го прехвърли за 1:0. Гостите не се стреснаха и след едва шест минути изравниха. След изпълнение на непряк свободен удар Тони Крос центрирна на втора греда, където дебнеше Марио Гомес и с глава направи 1:1.

До края на полувремето баварците бяха много по-активни и заслужено се оттеглиха с поне гол преднина. Пет минути преди почивката Швайнщайгер направи обрата пълен с техничен удар от близко разстояние. Три по-късно отново Швайни пропусна дузпа.

През второто полувреме домакините излязоха тотално преобразени. С много агресивна игра и настойчивост в действията си Борусия (М) обърна развоя на събитията. Първо Ройс материализира подаване на Де Камарго в 56-ата, а след това двамата размениха ролите си за 3:2 в 60-ата минута.

Малко повече от четвърт час преди края Луис ван Гаал вкара втори нападател в лицето на Томас Мюлер. Така младокът и Марио Гомес трябваше да е погрижат поне за точката на Байерн. В оставащите минути натискът пред вратата на Борусия се засили и резултатът не закъсня. В 84-ата минута Филип Лам вкара с диагонален удар отдясно на вратарското поле.

В 90-ата минута Де Камарго можеше да донесе успеха на своя тим. След контраатака обаче той не успя да подаде на Ройс, който само чакаше да накаже Бут за четвърти път в мача. В крайна сметка след изключително темпо и от двата срещата завърши без победител.