Байерн (Мюнхен) стъпи на световния връх! Баварците победиха мароканския шампион Раджа Казабланка с 2:0 и по този начин завоюваха трофея от Световното клубно първенство. Това е пета титла за възпитаниците на Пеп Гуардиола от началото на годината.

Наставникът на баварците избра да започне без някои от основните си играчи. На пейката останаха Марио Манджукич, Марио Гьотце и Хавиер Мартинес.

Любопитна подробност от днешната среща е, че на тази дата, точно преди 37 години Байерн спечели за първи път Интерконтиненталната купа, предшественикът на Световното клубно първенство.Тогава на 21 декември 1976 баварците правят 0:0 като гост на Крузейро, след като са спечелили първия мач в Мюнхен с 2:0.

Срещата започна убедително за Байерн. В 7-ата минута защитата на Раджа изпусна Данте, който напълно непокрит със силен удар откри резултата. Баварцоте продължиха да доминират. В 21-ата минута възпитаноците на Гуардиола удвоиха преднината си след като Алаба намери Алакантара, който стреля точно.

След попадението Байерн свали темпото, но двата гола бяха напълно достатъчни тимът да стъпи на световния връх.

Байерн Мюнхен - Раджа Казабланка  2:0

1:0 Данте - 7'

2:0 Тиаго Алкантара - 22'

Байерн: Нойер, Данте, Боатенг, Рафиня, Алаба, Лам, Кроос (Мартинес - 60'), Алкантара, Шакири (Гьотце - 80'), Рибери, Мюлер (Манджукич - 75')

Раджа: Аскри, Ел Хашими, Мутуали, Кароучи, Белмаалам, Гуехи, Олхадж, Хафиди (Кахани - 89'), Читиби (Мабиде - 49'), Ераки, Яжур (Сюлеймани - 78')