Байерн (Мюнхен) спечели визитата си на Кьолн в среща от 22-ия кръг на Бундеслигата.

Битката на "РайнЕнерги Щадион" приключи с категоричен успех за гостите с 4:1.

Точни в полза на победителите бяха Левандовски, Коман и на два пъти Гнабри. За домакините се разписа Марк Ут.

Снимка 467025

Източник: Twitter

Статистиката е изцяло на страната на баварците, които спечелиха 11 от последните 12 срещи срещу "козлите", при голова разлика 34:5.

В предходните 5 мача мюнхенци нямаха нито една победа, като Кьолн е един от неудобните им опоненти в исторически план. Този път обаче проблеми за баварците нямаше.

Срещата започна по катастрофален начин, като до 5-ата минута резултатът вече бе 2:0 в полза на Байерн.

Снимка 467023

Роберт Левандовски даде началото на края за Кьолн в 3-ата минута, като се разписа след асистенция на Мюлер.

Отново с точно подаване на немския национал, Кингсли Коман покачи на 2:0 за баварците 120 секунди по-късно.

Снимка 467026

Преди изтичането на първите 12 минути от срещата и Гнабри вече бе записал името си сред голмайсторите за победителите, след прецизно подаване на Кимих.

Гол на Кьолн бе отменено след допитване до системата за видеонаблюдение ВАР.

Снимка 467024

В 66-ата минута Дейвис асистира на Гнабри за второто му попадение в мача, което съвсем отказа и без това максимално обезверените домакини.

Снимка 467022

Те все пак стигнаха до отбелязване на почетен гол. Негов автор бе Марк Ут, разписал се 20 минути преди последния съдийски сигнал след подаване на Кайнц.

Байерн води с 46:23 победи в изиграните 92 срещи с днешния си съперник, при голова разлика от 184:118.

Байерн продава Мартинес през лятото

"Баварците" искат да си набавят средства за привличането на Кай Хаверц

Във временното класиране на Бундеслигата пък баварците си върнаха върха, като са с 46 точки - една повече от втория РБ (Лайпциг).