Байерн (Мюнхен) записа трета поредна победа от началото на сезона в Бундеслигата. "Баварците" надвиха с 3:1 Байер (Леверкузен) и продължават с пълен актив от началото на сезона.

Вендел даде преднина на "аспирините" от дузпа, но с голове на Толисо, Робен и Хамес германският шампион стигна до обрат. В 80-ата минута Карим Белараби бе изгонен.

Двубоят започна с дузпа за гостите още в 3-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Тиаго. Фоланд застана зад топката, но Нойер отрази изстрела му. Реферът Тобиас Велц обаче нареди ударът да се пребие заради навлизането в полето на играчи на Байерн преди изпълнението. Предвидливо Фоланд остави Вендел да шутира този път и бразилецът не даде шанс на капитана на домакините - 0:1.

Снимка 378498

Източник: twitter

Отговорът на Байерн не закъсня. Четири минути по-късно Корентен Толисо се възползва от грешка в защитата на гостите и вкара за 1:1.

В 19-ата минута "баварците" вече водеха в резултата. Та сбърка с изчистването на топката, а Робен от воле вкара страхотен гол за 2:1. В 30-ата минута Храдецки отрази удар на Мюлер.

Преди почивката Толисо получи контузия и бе заменен от Хамес.

През втората част на терена имаше само един отбор - този на домакините. Гнабри и Левандовски направиха сериозни пропуски. В 80-ата минута Карим Белараби получи директен червен картон. В 89-ата минута Хамес Родригес оформи крайното 3:1 с удар с глава отблизо.

Нико Ковач даде повече свобода на играчите на Байерн (Мюнхен)