Байерн (Мюнхен) записа седма поредна победа в Бундеслигата. "Баварците" разбиха с 5:2 Хофенхайм на "Алианц Арена" в мач от 20-ия кръг на първенството. Успехът не дойде никак лесно за домакините, които изоставаха с 0:2 до 12-ата минута. Играещият под наем именно от германския шампион Серж Гнабри изпусна дузпа в 3-ата минута, но Марк Ут вкара с добавка. Осем по-късно Гнабри направи 0:2.

С голове на Левандовски (21) и Жером Боатенг (25) Байерн стигна до изравняване, а през втората част наложи волята си с попадения на Коман (63), Видал (66) и Сандро Вагнер (90).

Снимка 336792

"Баварците" водят убедително във временното класиране с 50 точки, докато Хофенхайм е едва девети с 27 пункта.

Юп Хайнкес бе оставил сред резервите Хамес Родригес, Томас Мюлер и Франк Рибери.

Срещата започна отлично за гостите, които получиха право да изпълнят дузпа в 3-ата минута за нарушение на Кимих срещу Серж Гнабри. Потърпевшият застана зад топката, но Улрайх спаси удара му. Топката обаче попадна в Март Ут, който откри резултата.

"Баварците" продължиха да играят слабо с доста грешки в халфовата линия и бяха наказани за втори път. В 12-ата минута Гнабри с далечен удар по земя направи 0:2.

Девет минути по-късно Байерн се върна в мача. Коман развинти Кадерабек отляво и върна към Кимих. Бранителят стреля, Левандовски леко отклони топката, която попадна в мрежата за 1:2.

Снимка 336790

В 25-ата минута домакините изравниха. Жером Боатенг вкара с глава след центриране от корнер. В 31-ата минута Кимих можеше да направи пълен обрат, но бе изблъскан в наказателното поле от Цубер. Съдията Мануел Грефе обаче прецени, че няма основание да отсъди наказателен удар.

До края на първата част Байерн натисна, но Алаба и Видал пропуснаха добри възможности. Левандовски поиска дузпа за игра с ръка на Кевин Фогт, но не я получи.

Вече е ясно кой ще води Байерн (Мюнхен) през следващия сезон

"Чух кой ще е треньор", обяви Фреди Бобич

Втората част отното започна слабо за играчите на Юп Хайнкес. В 63-ата минута обаче един от най-добрите за домакините Кингсли Коман се измъкна от защитата на Хофенхайм с удар в долния десен ъгъл направи обрата пълен - 3:2.

Четири минути по-късно Видал също се разписа. Акпогума спаси вратата си от гол и изби в корнер. При последвалото центриране чилиецът наказа грешка на вратаря Франк Бауман и вкара за 4:2.

Снимка 336791

В 90-ата минута Сандро Вангер вкара първото си попадение в официален мач след завръщането си на "Алианц Арена". Нападателят се разписа срещу бившия си отбор след центриране на Рафиня отдясно и оформи крайното 5:2.