Байерн (Мюнхен) смаза с 6:0 Хамбургер в мач от 26-ия кръг на Бундеслигата. Хеттрик на "Алианц Арена" вкара Роберт Левандовски (12,19,90-дузпа), два гола добави Франк Рибери (12,81), а веднъж се разписа Ариен Робен (55). В 86-ата минута полякът изпусна и наказателен удар.

"Баварците" събраха 66 точки и водят с 20 пункта пред втория във временото класиране Шалке. Хамбургер е едва 17-и с 18 точки. Ако в следващия кръг играчите на Юп Хайнкес спечелят срещу РБ (Лайпциг), а "миньорите" и Борусия (Дортмунд) не победят, то мюнхенският колос ще се поздрави със "Салатиерата" и ще изравни рекорда си за най-бързо спечелена титла - в 27-ия кръг.

Байерн започна вихрено срещата и откри резултата още в 8-ата минута. Франк Рибери се озова сам срещу Матениа и с лекота го преодоля за 1:0. Това попадение е юбилейно в Бундеслигата: №51 000.

Снимка 344717

"Баварците" набързо решиха изхода от срещата с още два гола до 19-ата минута. Техен автор стана Роберт Левандовски. В 12-ата минута полякът засече с глава отлично центриране отдясно на Йошуа Кимих.

Седем минути по-късно нападателят вкара след подаване на Алаба отдясно.

До края на полувремето домакините намалиха оборотите и опасностите пред Матениа намаляха.

В 55-ата минута Робен пое топката от Толисо в наказателното поле и с тежък удар вкара за 4:0.

Томас Мюлер: Засега няма причина да напусна Байерн, но знае ли човек

"Не вярвам, че играчите мечтаят да бъдат на точно определено място", заяви нападателят

Голеадата на "Алианц Арена" продължи в 81-ата минута, когато Франк Рибери се разходи между защитниците на Хамбургер и с диагонален удар направи резултата 5:0.

Пет минути по-късно Байерн получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Пападополус срещу Тиаго Алкантара. Зад топката застана Роберт Левандовски, който прати топката над вратата.

Снимка 344719

Четири минути по-късно "баварците" получиха нов наказателен удар. Този път грешникът за гостите бе Филип Костич. Зад топката отново застана Левандовски, който този път бе точен за крайното 6:0.

Полякът вече има 142 гола с екипа на мюнхенския колос и задмина Джоване Елбер като най-резултатен чужденец в историята на клуба.