Отборът на Байерн (Мюнхен) записа разгромна победа с 6:2 над Байер (Леверкузен) в първия полуфинален двубой за Купата на Германия.

Голеадата на гостите започна още в 3-ата минута, когато Хави Мартинес изведе своя тим напред в резултата. Той се възползва от отбила се топка и директно насочи кълбото към долния десен ъгъл за 1:0. Домакините имаха претенции, че попадението е било от засада, но такава всъщност нямаше. В 9-ата минута, положението за Леверкузен се влоши още повече, след като Рибери изработи чудесна атака за Байерн, извеждайки Левандовски, който не сгреши за 2:0.

В 16-ата минута, Ларс Бендер успя да намали преднината на мюнхенци, след като се възползва от разбъркване в наказателното поле и се разписа с глава за 1:2.

В 52-ата минута, Томас Мюлер успя да се възползва по най-добрия начин от подаване на Тиаго и отбеляза за 3:1, а интригата бе тотално убита малко след това. Първо Алкантара се разписа за 4:1, а след това отново Мюлер покачи на 5:1.

В 72-ата минута, Бейли върна едно попадение с технично изпълнение от фаул, но шест минути след това, Мюлер оформи своя хеттрик и крайния резултат, след като матира Лено за 6:2.

Байерн сложи петица на Борусия (Мьонхегладбах)

Шампионите спечелиха с убедителното 5:1