Байерн (Мюнхен) излезе начело в Бундеслига, след като победи с 2:1 Унион (Берлин) у дома. Срещата бе от 9-ия кръг на първенството. Точни за "баварците" бяха Бенжамен Павар (13) и Роберт Левандовски (53). Така поляка се разписа във всеки един мач на своя отбор в шампионата от началото на сезона.

Гостите от Берлин изпуснаха дузпа чрез Себастиан Андерсон в 58-ата минута, но Себастиан Полтер в 86-ата се разписа от бялата точка.

Баварският колос събра 19 точки и временно е на първо място, докато Унион е 15-и със 7 пункта.

Снимка 449777

Източник: Twitter

Байерн излезе напред в резултата в 13-ата минута. Тогава Коутиньо центрира от пряк свободен удар, вратарят на Унион успя да избие. Топката стигна до Бенжамен Павар, който с удар от воле от границата на наказателното поле намери опразнената врата.

"Баварците" продължиха да натискат и стигнаха до второ попадение в 53-ата минута. Тогава Левандовски се възползва от грешка в защитата на гостите и след рикошет се озова сам срещу стража, като без проблем вкара в десния ъгъл.

Румениге критикува играта на Байерн

"Баварците" допуснаха два гола в пети пореден мач

Пет минути по-късно берлинчани получиха дузпа. Иван Перишич игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Себастиан Андерсон, но Нойер спаси удара му.

В 86-ата минута гостите все пак стигнаха до гол. Попадението дойде от дузпа, отсъдена за нарушение на Павар срещу резервата Полтер. Потърпевшият застана зад топката и реализира за 2:1.