Шампионът Байерн (Мюнхен) разгроми Бохум със 7:0 като гост в мач от третия кръг на Бундеслигата.

Баварците съкрушиха съперника с четири гола още през първата част. Головото начало постави Лерой Сане в 4-а минута, а до почивката последваха голове на Матайс Де Лихт, Кингсли Коман и Садио Мане.

През втората част Мане вкара още един гол от дузпа, Гамбоа си отбеляза автогол, а Серж Гнабри реализира седми гол в 76-а минута.

С категоричния успех Байерн оглави класирането с пълен актив от 9 точки след първите три кръга. Бохум е на дъното без спечелена точка.

Айнтрахт Франкфурт и Кьолн завършиха 1:1 в другия мач от германското първенство днес. Двата отбора си размениха по едно попадение в последните минути и поделиха точките.

Домакините имаха териториално превъзходство, доминираха в големи периоди в мача и логично поведоха в 72-а минута. Разписа се японецът Даичи Камада, който изпълни остро пряк свободен, топката се отклони от главата на защитник и влезе в мрежата.

Кьолн успя да изравни в 82-а минута със зрелищно попадение на Ян Тилман с удар от въздуха от дъгата на наказателното поле.

Айнтрахт продължава без победа от началото на сезона, като с две точки е на 15-о място в класирането. Кьолн е осми с 5 точки.