Байерн (Мюнхен) надигра категорично състава на Падерборн в четвъртфинален двубой от турнира за Купата на Германия.

Мачът на стадион "Бентелер-Арена" завърши при убедителното 6:0 за гостуващия гранд.

Баварците бяха близо до постижение, при което всички голмайстори в мача щяха да са различни, но Ариен Робен се "отцепи от колектива" и вкара две попадения. С по един гол се отчетоха Коман, Кимих, Толисо и разбира се Левандовски.

Снимка 338680

Източник: Официален сайт на Байерн (Мюнхен)

До момента днешните съперници бяха играли само веднъж един срещу друг в турнира. Това се случи през сезон 2001/02, в мач от първи кръг. Тогава баварците спечелиха лесно с 5:1. Днес ситуацията беше почти същата.

Първите 15-ина минути се разминаха без попадение във вратата на домакините, но малко по-късно започна наказателната акция за състава.

Кингсли Коман даде тон за разгрома, разписвайки се за 0:1 в 19-ата минута на срещата. Шест по-късно Левандовски вкара за 0:2, предрешавайки всичко в мача на доста ранен етап от сблъсъка.

До почивката и Кимих записа името си в листата с голмайсторите, а десет минути след подновяването на играта Толисо вкара за 4:0.

Крайното 0:6 оформи Робен, разписал се на два пъти, съответно в 86-ата и 88-ата минути.

Снимка 276963

Байерн е истинско страшилище под ръководството на Юп Хайнкес този сезон, спечелвайки вече 20 от 21 възможни мача във всички турнири.

Баварският колос е в рекордна серия от 25 победи навън за Купата, 22 от които бяха постигнати в редовното време.