Байерн (Мюнхен) победи Манчестър Юнайтед с 1:0 в контролна среща, играна на обновения "Алианц Арена". Единственият гол в мача вкара Хави Мартинес в 59-ата минута.

Двубоят бе домакински дебют за новия треньор на "баварците" Нико Ковач. За "червените дяволи" това бе последна проверка преди старта на Висшата лига.

Германският колос имаше пълно превъзходство през целия двубой, а Юнайтед отправи едва един удар по посоката на вратата на своя съперник.

Домакините пресираха противника си в собствената му половина, а англичаните почти не атакуваха по време на мача.

Снимка 372037

Източник: Twitter

Де Хеа спаси удар на Тиаго в началото. В 19-ата минута Гнабри не затрудни испанския страж. В 29-ата минута Перейра се намеси решително и изчисти топката пред Робен.

В края на полувремето топката рикошира два пъти след изстрел на Зюле, но Де Хеа отново внимаваше. В 43-ата минута Рибери остана сам на далечната греда, но топката се оплете в краката му.

През втората част "баварците" натиснаха съперника си. Първо Гнабри пропусна, а малко след това Горецка прати топката над вратата след центриране на Робен от корнер.

Снимка 372036

В 59-ата минута Байерн поведе. Тиаго центриране от корнер, а Хави Мартинес с глава вкара за 1:0. Юнайтед се опита да отвърне, но Фред шутира покрай вратата.

В края на мача Левандовски и Горецка можеше да удвоят, а гол на Робен бе отменен заради засада.

БАЙЕРН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:0 (0:0)

1:0 Х. Мартинес (59)

БАЙЕРН (4-3-3): Нойер (72 - Руди); Кимих, Зюле, Хумелс (46 - Боатенг), Алаба (56 - Бернат); Т. Алкантара (61 - Рафиня), Х. Мартинес, Рибери (46 - Левандовски); Гнабри (61 - Коман), Т. Мюлер (46 - Горетцка), Робен

МАНЧЕСТЪР Ю (4-3-3): Де Хеа (78 - Грант); Дармиан (65 - Джоунс), Линдельоф (79 - Туанзебе), Байи (51 - Смолинг), Шоу (79 - Митчъл); Фред (79 - Чонг), Ерера (82 - Гарнър), А. Перейра; Мата (65 - Мактоминей), Рашфорд (65 - Фосу-Менса), А. Санчес

Байерн (Мюнхен) показа новия "Алианц Арена" (СНИМКИ)