Байерн (Мюнхен) допусна изненадваща домакинска загуба от Хофенхайм с 1:2. Срещата бе от 7-ия кръг на Бундеслигата. Адамян вкара две попадения за зинсхаймци през второто полувреме, а между тях се разписа Роберт Левандовски.

Така "баварците" остават лидери с 14 точки. Толкова имат още РБ (Лайпциг), Фрайбург и Байер (Леверкузен).

Байерн започна слабо мача и до 25-ата минута не създаде нищо опасно пред вратата на гостите, с изключение на един гол на Кимих, който правилно не бе зачетен.

След това в рамките на няколко минути Толисо и Гнабри бяха близо до гол.

В 34-ата минута Коутиньо опита с удар от далечно разстояние да реализира, но не успя.

Пет минути преди края на полувремето Нойер спаси опасен удар на Пош.

Снимка 446324

Източник: Twitter

В 54-ата минута апатичната игра на "баварците" беше наказана. Тогава Руди отне топката от краката на Толисо и намери Адамян, който откри резултата.

В 69-ата минута Гнабри можеше да вкара с удар с глава с гръб към вратата, но стреля в аут.

В 73-ата минута Байерн изравни. Левандовски получи отличен пас от Мюлер и вкара за 1:1.

Шест минути по-късно Адамян стреля опасно с десния крак, а Нойер не успя да спаси за крайното 1:2.