Байерн (Мюнхен) разгроми Арминия като гост в мач от четвъртия кръг на Бундеслигата.

Двубоят на "Шюко Арена" приключи при резултат 1:4.

По два пъти за победителите се разписаха Томас Мюлер и лидерът на тима Роберт Левандовски.

Снимка 501090

Източник: Twitter

Новакът Арминия е сред приятните изненади на сезона до момента, разполагайки се комфортно в средата на таблицата. Днес обаче не бе денят на този състав.

Още в 8-ата минута гостите излязоха напред в резултата. Това се случи след попадение на Томас Мюлер.

Снимка 501092

В 25-ата минута Роберт Левандовски вкара първото си попадение в мача, а в продължението на откриващата част от двубоя реализира нов гол за 0:3.

Само 6 минути след подновяването на играта Мюлер също бе точен за гостите, като подпечата отдавна известния краен успех на състава си.

Снимка 501088

Рицу Доан вкара почетния гол за състава от Билефелд, като бе точен след 58 минути игра.

Арминия получи числено предимство в 76-ата минута, когато Корентен Толисо беше изгонен с директен червен картон. Французинът фаулира устремилия се сам срещу вратаря Клос, като вината в случая беше на резервата Хавиер Мартинес, който сбърка при подаването си.

Снимка 501089

Испанецът не успя да се реваншира три минути след това, като с глава стреля в гредата.

Байерн спечели последните шест мача срещу този съперник, допускайки само два гола. Последният успех на Арминия над баварците е от 2006 година.