Вратарят на Шалке Мануел Нойер все още има колебания за бъдещето си. Немският национал е едно от най-нашумелите места имена на своя пост и е обект на интерес от редица клубове.

Самият Нойер призна, че излизането в чужбина не му е самоцел и предпочита да играе в родината си. Това на практика стеснява избора му до две възможности - да остане в Шалке или да премине в Байерн.

"На два пъти вече можех да напусна Бундеслигата. Това обаче не се случи нито през миналото лято, нито през зимата. Интересно ми е да се пробвам в друг шампионат, например в Англия, но за мен това далеч не е главното. В момента в Шалке чувствам абсолютното доверие на съотборниците ми, а за мен атмосферата в колектива е изключително важна", заяви Нойер.

Досега като основен претендент за подписа на вратаря се считаше Манчестър Юнайтед.