С кош в последната секунда Академик Пловдив победи драматично у дома с 89:88 (29:22, 19:28, 18:23, 23:15) състава на Берое в двубой от Балканската лига по баскетбол. В класирането до момента води Академик с 18 точки, докато Берое е на втора позиция с четири точки по-малко. И двата тима вече си гарантираха класиране за следващата фаза на надпреварата.

Любопитното е, че това е третият мач от последните четири между двата отбора, в които една точка разделя двата тима. Още в първия кръг на регионалния турнир Академик се наложи с 86:85 в Стара Загора, а след това отново измъкна победа, този път с 81:80 в двубой от четвъртия кръг на НБЛ.

Домакините започнаха по-силно и водеха с 29:22 след края на първата част, а старозагорци наваксаха пасива си и дори поведоха след изтичане на втория период след кош на Симеон Иванов.Берое направи серия от 11:0, за да вземе сериозен аванс преди началото на последната четвърт.

Академик успя да догони своя противник, но не се добра до изравняване. Пловдивчани стигнаха до две нападения за обрат, но пропуснаха и двете през последната минута. Берое също не се възползва от шансовете си и позволи трета атака в полза на Академик. Васил Бачев пропусна, но добавката на Йере Вучица със сирената се зачете и пловдивчани отново отмъкнаха успеха от Берое.

Вучица отбеляза 18 точки, Обрад Томич добави 17 точки, а Джахий Карсън остави 11 точки и 11 асистенции. За Берое Дерик Джийн се отличи с 15 точки в полза на Берое, а Симеон Илиев, Джими Гавин и Кейлъб Бишъп вкараха 14 точки.