„Няма извинение. Ние загубихме" - каза Док Ривърс треньор на Клипърс.

Маладият отбор на Юта Джаз стана последният класирал се за втория кръг за плейофите в НБА. „Джазмените" постигнаха решителната четвърта победа в залата на Кол Анджелис Клипърс с 104-91 и си осигуриха двубои с основния фаворит за титлата - Голдън Стейт Уориърс. Пет от седемте мача в серията завършиха с победи на гостите.

Гордън Хайуърд наниза 26 точки за победителите. Баскетболисите на Юта поведоха в началото, но първата четвърт завърши при равенство 24-24. Началото на втората част беше най-силният период на гостите. Тогава те успяха да отворят разлика повече от 10 точки. Все пак почивката дойде при резултат 36-46 за Юта.

Сан Антонио се наложи над Мемфис и си осигури тексаско дерби с Хюстън

"Шпорите" победиха за първи път „Гризлитата" като гости

В третата четвърт всичко в играта на „Джазмените" се получаваше, а домакините се надпреварваха да грешат. В този период Юта направи серия от 23-9. В края на мача разликата беше паднала до 8 точки, но това се оказа недостатъчно за обрат.

Във вторник започва серията Голдън Стейт - Юта. Най-добрият отбор в редовния сезон имаше много дълга почивка след бързия си успех над Портланд и е фаворит за място в третия кръг.