Националният ни отбор по баскетбол за юноши до 18 години записа втора загуба в четвъртфиналната група на Европейското първенство в Гърция.

Българите отстъпиха на Турция с 60:78 точки и загубиха шансове за класиране на полуфинал.

Решаващ за поражението бе фактът, че съперникът успя да опази топстрелеца на отбора ни Чавдар Костов. Гардът на Лукойл академик до момента имаше средно по 33 точки на мач, но срещу турците записа едва 13, от които три тройки. Най-резултатен за българия бе Иван Лилов с 15 точки.

Наченки на обрат имаше в началото на втората четвърт, когато тимът на Аладжов започна с 10:0 и на полувремето доведе резултата до 32:45, но за повече не достигнаха сили.

Днес България играе с лидера Испания в мач за протокола. Костов продължава да води при реализаторите на шампионата с 28,8 точки на мач.