Юношеският тим Лукойл Академик защити титлата си на финалите на баскетболния ни шампионат в Самоков.

Съставът на "студентите" до 18 години победи Спартак МВР на финала с 81:71 и спечелиха трофея за втора поредна година. Левски надигра убедително Септември със 105:86 в спора за бронзовите медали в тази възраст.

Плеймейкърът Чавдар Костов бе избран за MVP (Най-полезен състезател) на турнира. Николай Колев от Черно Море събра по-голям коефициент, но отборът му завърши на предпоследно място в класирането.
Костов, който има покана за камп за млади таланти в Тревизо, спечели приза и за най-добър реализатор с 23,2 точки средно на мач.

Най-добър борец е Светослав Четинов от Овъргаз с 12,4 борби средно на мач. При подавачите Кристиян Борисов от Сити Юнивърсити запази челното място с 4,0 асистенции средно на мач, а с най-много откраднати топки е Кирил Истилянов от Рилски спортист - 4,0 средно на мач.

За най-добър изпълнител на наказателни удари бе обявен Галимир Томов от Левски с успеваемост от 94.44 % (22 от 24). Любомир Кочев от Спартак МВР пък е най-добрият блокировач в турнира.

Идеален отбор на турнира: Иван Лилов (ЛукОйл Академик), Чавдар Костов (ЛукОйл Академик), Христо Захариев (Спартак МВР)
Павел Иванов (Левски), Николай Колев (Черно Море). Крайно класиране: 1. ЛукОйл Академик, 2. Спартак МВР, 3. Левски, 4. Септември, 5. Сити Юнивърсити, 6. Рилски спортист, 7. Черно Море, 8. Овъргаз.