Отборът на Ямбол постигна първи успех в НБЛ, побеждавайки като домакин Спартак (Плевен) с 93:81. Това пък е второ поражение за момчетата на Дарин Великов в надпреварата.

Първата четвърт премина при оспорвана игра с промени във водачеството, като домакините поведоха с 31:25. През втората част те увеличиха преднината си до 13 точки, за 46:33, но гостите от Плевен намалиха след силни изяви на Престън, Димитров и Тодоров и на полувремето резултатът бе  46:51.

След почивката баскетболистите на Спартак стопиха пасива до 1 точка, за  69:70, а последната част започна при равенство 73:73. Последвалите силни минути за домакините предопределиха и изхода на двубоя.

Най-резултатен за победителите бе Златко Гоцевски с 25 точки, Димитър Ангелов вкара18, а Юлиан Радионов 16.

Роб Престън отбеляза 26 точки, а Хриси Димитров завърши  с 16 при поражението на Спартак.