Българският национален отбор по баскетбол за мъже постигна втори пореден успех срещу тима на Дания в приятелска среща.

След като в четвъртък възпитаниците на Росен Барчовски надделяха над съперника с 9 точки разлика (88:79), днес те победиха с 84:73 (25:21, 18:21, 23:18, 18:13).

Контролата се игра пред малко повече от 300 зрители в столичната зала "Универсиада", а представителният ни отбор срещна трудности единствено през втората част, която завърши със само точка преднина - 43:42.

През останалите две четвърти обаче домакинският фактор също си каза думата и подкрепяни от публиката баскетболистите ни постигнаха втори успех срещу Дания.

Най-резултатни за тима ни бяха Йордан Бозов и Филип Виденов, завършили съответно с 22 и 19 точки.