Отборът на ЦСКА победи Шибеник Джоли (Хърватия) със 75:68 точки в среща от поредния кръг на турнира по баскетбол за жени Адриатическа лига. Така "червените" имат в актива си 10 победи и 5 загуби и направиха важна крачка към класирането си за "Файнъл фор". За домакините, който са шампиони за миналата година, това е второ поражение в турнира.

Първото полувреме бе равностойно. Момичетата на Георги Божков спечелиха първата част с 19:16 точки и след 17:17 във втората имаха преднина от 3 точки на почивката - 36:33. "Червените" изиграха отлична трета част, вкараха 28 точки срещу само 10 за домакините и след 30 минути водеха с 21 точки - 64:43 точки. В последните 10 минути домакините се хвърлиха на щурм, спечелиха частта с 25:11 точки, но все пак загубиха мача.

Най-резултатни за ЦСКА бяха Латаша Байерс с 27 точки, Тифъни Джонсън и Бранкица Хаджович вкараха по 15, а Теодора Петрова - 10. За Шибеник Сандра Попович завърши със 17 точки, но бе отлично пазена от Елена Йоловска. В края на мача технически нарушения получиха Петрова и
Байерс.

"Доволен съм от мача. Бяхме по-добрият отбор през целия мач. Контролирахме срещата, влязохме в последната част в добра преднина. В края нервите не издържаха. Доволен съм от Хаджович, която организираше добре играта и от Йоловска, която пазеше Попович", заяви Георги Божков.

Така ЦСКА поднесе най-хубавия подарък на треньора си, който днес празнува своя рожден ден. В събота от 18.00 часа ЦСКА гостува на Цървена звезда в
Белград в поредния си мач от Адриатическата лига.

Шибеник Джоли (Хърватия) - ЦСКА (София) - 68:75 (16:19, 17:17,10:28, 25:11)