Българският национал Филип Виденов се отчете с 10 точки при при победата на неговия тим Каха Сан Фернандо над Бруеса с 86:79 точки в мач от 23-ия кръг на испанското баскетболно първенство. Виденов се появи на площадката като резерва, игра 21 минути и завърши с актив от 10 точки и 3 борби.

Калоян Иванов също се включи като резерва при загубата на неговия Менорка с 56:71 точки от Хирона в друга среща от кръга. Младият ни баскетболист завърши с 6 точки и 4 борби за 10 минути игра.

В класирането Каха Сан Фернандо е на 9-то място с 12 победи и 11 загуби, Менорка е на последна позиция с 6 победи и 17 загуби, а лидер е Реал Мадрид с 19 победи и 4 загуби.

Тенчо Банев игра 15 минути и помогна на своя тим Ираклис да победи лидера в класирането Спортинг с 65:63 точки в мач от първенството на втора гръцка дивизия. Българският център завърши със 7 точки, 5 борби и 1 асистенция. Това е 10-та победа за Ираклис този сезон. Отборът в момента заема 7-мо място в класирането.

Българският център с френски паспорт Васил Евтимов бе със сериозен принос за днешната победа на неговия Групо Капитол Валядолид над лидера в Liga ACB Реал (Мадрид) със 77:74.

Българинът бе на терена 25 минути, за които записа 8 точки и овладя 10 борби. След тази победа Валядолид продължава да бъде на 17-а позиция в испанския шампионат със 7 победи и 16 загуби, колкото има и 16-ия Бруеса. В следващия кръг Валядолид гостува на Лагун Аро Билбао Баскет.