Отборът на Барселона записа доста неприятно поражение от гръцкия Олимпиакос, в срещата между двата тима от втората фаза на Евролигата. Гръцкият гранд доминираше от самото начало на мача и спечели с убедителна разлика - 74:62 точки.

Везенков игра близо 14 минути за каталунците и завърши с 3 точки. Българинът демонстрира 50% успеваемост в стрелбата от зоната за три точки и не направи нито един опит от средна дистанция.

Олимпиакос изигра много силна втора четвърт, в която натрупа преднина от 13 точки, а резултатът бе 39:26. Развръзката в този период от мача се оказа решаващ и за крайния изход.

Барселона отстъпи сериозно в борбата под двата коша, откъдето дойде и голямата разлика между двата отбора.

Василис Спанулис бе познатият лидер на Олимпиакос и завърши с 11 точки и 9 асистенции, докато Отело Хънтър се отличи с 10 точки.

Анте Томич отново бе на ниво за Барселона, като отбеляза 16 точки, а Томас Саторански добави 12. Хуан Карлос Наваро обаче изневери на съотборниците си и завърши само с 1 точка.

В другия мач от групата Химки постигна изключително драматична победа с 91:89 точки срещу ЦСКА (Москва).