Барселона се изкачи до второто място в класирането на Лига Ендеса след успех над Валенсия с 94:82.

Двата тима бяха преки конкуренти за позицията, но в крайна сметка тя остава за "каталунците", които вече имат актив от 10 победи и 3 загуби. Гостите са с показатели 9 - 4.

Над всички в двубоя бе звездата на домакините Тайръс Райс, който реализира 25 точки и бе в основата на успеха за своите.

Българският национал Александър Везенков записа малко повече 13 минути игра, в които вкара две точки и направи три борби.

Всичко в срещата бе решено в края на третата и началото на четвъртата четвърт на двубоя, когато Райс бе безпогрешен от тройката четири поредни пъти. Именно тогава домакините натрупаха по-солидна си преднина, която в крайна сметка гостите не успяха да стопят до края.

Друг основен играч за домакините бе Джъстин Доулман, който вкара 18 точки. Най-резултатен за гостите бе Уил Томас с 11 точки.