Александър Везенков и неговият Барселона загубиха визитата си на Цървена звезда в Белград.

Баскетболният ни национал отбеляза четири точки и спечели две борби за 22:59 минути игра, но въпреки това съставът му отстъпи с 65:76 (16:9, 15:31, 17:20, 17:16) от сръбския гранд.

Каталунците, които загубиха за втори път в рамките на пет дни, останаха на едно от последните места в класирането, а сърбите са пети.

Барса спечели първата четвъртина, но във втората Звезда направи убийствена серия от 16 поредни точки, за да поведе с 40:31 на полувремето. Домакините не спряха и след почивката, като след кош на Огнен Кузмич взеха първата си преднина от над десет точки, а след тройката на Чарлс Дженкинс мачът се доиграваше.

Марко Гудурич завърши срещата с рекордните в кариерата си 21 точки, а Марко Симонович добави други 13. За Барселона с "дабъл-дабъл" се отчете Виктор Клавер, който завърши мача с 12 точки и десет спечелени борби.