Унион Олимпия победи ЦСКА (Москва) с 74:72 в Любляна и поднесе една от изненадите в турнира, като нанесе първото поражение за сезона на тима воден от Еторе Месина.

В първата четвърт Олимпия възпламени публиката си с две тройки на Ясмин Хукич (23 точки) и два пробива на капитана на отбора Марко Милич (14 точки). ЦСКА пък удържаше домакините със свръхусилия в атака, но така беше до влизането в игра на Папалукас и Зизис.

През целия мач домакините бяха равностойни и дори доминираха над по-именития си съперник. За московчани фатално се оказа бързото натрупване на лични нарушения.

Една от най-любопитните ситуации в срещата се случи на трибуните, когато феновете на тима от Любляна опънаха знаме с надпис на руски и смисъл включващ непристойно предложение към нечия майка.

Второто полувреме бе изпълнено с обрати в резултата. 20 секунди преди края Джей Ар Холдън вкара два пъти от фауллинията за 72:72. 8 секунди преди финалната сирена словенецът в състава на ЦСКА Матяз Смодиш, който със своите 18 точки бе най-резултатен за гостите, не успя да удържи пробива Хукич, който бе точен за 74:72.

"Поздравявам домакините за постигната победа, заяви треньорът на ЦСКА (М) Еторе Месина след срещата. - Съперникът ни показа най-доброто си представяне, а в решителните моменти правилно подбираше играчите, които да са на терена. В последните три минути не контролирахме играта и загубихме и минималното предимство, което имахме."

Еврошампионът Панатинайкос продължава да е без загуба вече трети мач от началото на новия сезон в Евролигата, след като победи с 94:90 Партизан в Белград.

"Гробарите" дадоха сериозен отпор на тима воден от Желко Обрадович и "детелините" стигнаха до победата едва в заключителните минути.

Най-полезен от играчите на Душко Вукойевич за пореден път бе Никола Пекович, който записа 28 точки и 10 борби. Милт Паласио вкара 23 точки, а Новица Величкович добави още 14.

Сани Бечирович и Димитрис Диамантидис вкараха по 16 точки за Панатинайкос, а Василис Спанулис наниза още 15.