Отборът на Турция продължава отличното си представяне на Европейското първенство по баскетбол в Полша.  Тимът, воден от Богдан Таневич, надигра с 69:64 състава на Сърбия в мач от втората фаза на шампионата и е с пълен актив от победи в група "" (4:0).

Двубоят се реши в продължение, след като през целия мач двата тима показаха равностойна игра и здрава защита.

Най-полезен за победителите бе Ерсан Илясова с 22 точки и 11 борби за сърбите Теодосич отбеляза 16.

Световният шампион Испания победи Литва с 84:70 в друг мач от групата и така си осигури участие в следващата фаза от надпреварата.

Литовците взеха първата четвър с 24:15, но във втората бяха надиграни тотално от съпреника и регистрираха разгромното 08:25.

След почивката отборът на Испания продължи да контролира играта и въпреки опитите на Литва за обрат в последната четвърт иберийците не изпуснаха инициативата и стигнаха до успеха.

Най-резултатен за победителите бе  Пау Гасол с 19 точки и 8 борби. За Литва се отличи Марионас Петравичиус, който записа 13 точки и 8 борби.

Отборът на Словения наказа домакина Полша със 76:60 в друг мач от група "F "на втората фаза на Европейското първенство. Така момчетата на Мули Кацурин ще трябва да търсят задължителна победа в следващата среща срещу Испания в сряда, ако искат да се класира за четвъртфиналите на турнира.

Най-резултатен за Словения бе Еразъм Лорбек с 20 точки,  Лакович вкара 14.

За Полша Дейвид Лоугън и Симон Шевчик  завършиха с по 15 точки.