В изключително драматичен двубой ЦСКА записа първата си победа в турнира за ФИБА Европа.

Така червените записаха първа победа и запазиха шансове да продължат напред в турнира. Гърците пък регистрираха първото си поражение.

ЦСКА изигра много добро първо полувреме. След равностойна игра в началните минути "червените" поведоха в резултата и имаха преднина от 4 точки след първата четвърт. Много добре се включи Йордан Бозов, който влезе като резерва и вкара седем точки.

През втората част отново след отлична игра на Бозов и Митко Ангелов домакините регистрираха най-голямата си преднина - 13 точки при 32:19 в 16-ата минута. До края на полувремето обаче гостите намалиха пасива си и на почивката ЦСКА имаше аванс от 7 точки - 36:29.

В първите четири минути на третата четвърт настъпи хаос в играта на червените и баскетболистите на Паниониос изравниха, а след тройка на Уинстън дори излязоха едни гърди напред - 40:41.

До края на частта играта продължи кош за кош и равенството бе най-честият резултат на таблото. В последните секунди гърците вкараха нова тройка и се дърпнаха с три точки - 52:55.

Последната част започна лошо за домакините. ЦСКА не успя да отбележи кош повече от две минути - 60:55. След това Бозов вкара много важна тройка, а след това изравнихме 62:62.

12 секунди преди края на редовното време Грег Даниелс вкара два наказателни удара и прати двубоя в продължение.

В овъртайма "червените" изстрадаха успеха, въпреки че трима от основните състезатели - Димитър Мираковски, Ейдриан Пледжър и Дион Томас напуснаха за по пет лични нарушения.

Мираковски наниза две безценни тройки, което доведе до преднина в полза на ЦСКА от три точки - 80:77 и 82:79. 10 секунди преди края пък Бозов бе точен два пъти от наказателната
линия - 86:83, а в ответната атака гостите изпуснаха два фаула чрез Уинстън.

По този начин ЦСКА нанесе първа загуба на Паниониос. Освен това с първата си победа "червените" съхраниха шансовете си да продължат напред в турнира.

Най-резултатни за домакините бяха Грег Даниелс с 21 точки, Йордан Бозов със 17 точки и Брад Трейна с 16 точки, а за гостите Уинстън вкара 23 точки.

ЦСКА (България) - Паниониос (Гърция) - 86:83 точки след продължение, в редовното време 73:73 (17:13, 19:16, 16:26, 21:18, 13:10)

ЦСКА: Димитър Мираковски 13, Ейдриан Пледжър 4, Брад Трейна 16, Дион Томас 2, Грег Даниелс 21 (Йордан Бозов 17, Димитър Ангелов 11, Христо Николов 0, Израел Шайнфелд 2)

Паниониос: Драган Дойчин 10, Андре Хътсън 22, Панайотис Кафкис 7, Кенеди Уинстън 23, Ефстратиос Перпероглу 15 (Владислав Драголович 6, Никос Хацис 0)

съдии: Сретен Радович (Хърватия), Тору Винаши (Румъния),