Женският баскетболен отбор на ЦСКА постигна първа победа след 30-годишно отсъствие от европейската баскетболна сцена.

Възпитаничките на Георги Божков победиха с 64:59 (26:18, 12:10, 14:15, 12:16) Железничар (Сараево) в двубой от група "D" на Адриатическата лига. ЦСКА започна мача много съсредоточено, и още в първата част взе преднина от 8 точки (26-18).

Във втората четвърт успешно включване направи новото попълнениа - американката Карвър и след изключителна битка на терена "армейките" спечелиха и тази част с 12:10. Второто полувреме започна с натиск на „железничар” и след равностойна игра третата част завърши 14:15 в тяхна полза.

В последната четвърт тимът от Сараево наложи тотална преса и спечели последната част с 16:12, но така и не успя да обърне резултата в своя полза. Така мачът завърши при краен резултат 64 : 59 в полза на ЦСКА.

Състави:

Железничар: Велисавлевич (10), Микич (6), Бадров (2), Бугарин (12), Джувер (23), Павлович (2), Муйович (4).

ЦСКА: Хаджович (12), Чиров (11), Йоловска (10), Асенова (10), Карвър (12) (Димитрова (3), Петрова (4), Тодорова (2)