Настоящият носител на трофея в Евролигата ЦСКА (Москва) се класира за финалната четворка, след като победи сръбският шампион Партизан в три двубоя.

Руският тим постигна два успеха в Москва през миналата седмица, а тази вечер надигра отново сръбския отбор с 67:56 и в "Београдска Арена" в Белград.

Рамунас Шишкаускас записа 20 точки и 5 борби за победителите, Матиас Шмодис вкара 18 точки и овладя 7 борби, а Еразем Лорбек добави 10 точки.

Новица Величкович отбеляза 26 точки, 4 борби и 4 асистенции за Партизан.

В първите си две части двубоят протече сравнително равностойно, като по-опитният тим на Еторе Месина съумя да се възползва от грешките на домакините и в крайна сметка стигна до 5 точки аванс на полувремето.

Срещата започна с честа смяна на водачеството, като след силна игра на Шишкаускас, Еразъм Лорбек и Джей Ар Холдън ЦСКА записа аванс от 1 точка за 15-14. "Руските армейци" заложиха на зонова преса, която затрудни доста домакините, но все пак в подкошието съставът на Душко Вуйошевич имаше превес след силни изяви на  Ян Весели и Жарко Ракочевич.

Втората четвърт премина при сериозен превес на гостите, които имаха в своите редициедин страхотен Матиаш Смодиш. Словенецът заедно с Трейджън Лангдън и Джей Ар Холдън бяха в основата на силните 10 минути на ЦСКА, но Партизан отвърна с две тройки на Новица Величкович. В последните секунди на частта обаче капитанът Петър божич на два пъти не успя да завърши успешно атаките на "черно-белите" и така на почивката Партизан се оттегли с дефицит от 5 точки за 28-33.

В последните две части тимът на ЦСКА (Москва) демонстрира по-стабилна игра и отново чрез Рамунас Шишкаускас и Матиаш смодиш правеше разликатан на терена. "Руските армейци" дръпнаха с десетина точки още през третата четвърт, след като в началото на второто полувреме с 9-1. В крайна сметка частта завърши 52-38 за състава на Еторе Месина, който до края на срещата не падна под аванс от 8 точки.