Женският баскетболен отбор на ЦСКА загуби гостуването си на хърватския Госпич с 65:70 в мач от седмия кръг на Адриатическата лига.

Това бе трето поражение от три мача в надпреварата за "червените" извън София. Тимът се представя далеч по-добре като домакин, регистрирайки три победи и само една загуба.

Госпич записа шести пореден успех. Баскетболистките на ЦСКА започнаха много добре мача и поведоха с 8 точки в петата минута (16:8). След това обаче домакините успяха да направят серия от 14:2 и след първите десет минути взеха аванс от 2 точки при 22:20.

През втората четвърт "червените" отново доминираха. С отлична игра в защита те позволиха на съперничките си да вкарат само 10 точки, спечелиха частта с 18:10 и се оттеглиха на почивка при 38:32.

Третата четвърт беше изключително лоша за ЦСКА, след като баскетболистките от София за близо 8 минути вкараха само 4 точки, а като цяло в частта 10 срещу 17 за съперника.

След 30 минути Госпич имаше аванс само от 1 точка (49:48). Последната част премина изключително драматично и се игра кош за кош.

Три минути преди края при 61:59 срещу Таня Чиров бе отсъдено нарушение. Тя обаче изпусна и двата наказателни удара, а при последвалата атака ЦСКА изравни 61:61.

39 секунди преди финалната сирена Маринела Агаларева изпусна два пъти от наказателната линия, а в ответната атака Марина Мажич вкара кош за 66:64.

В следващото нападение Тифъни Джонсън вкара само един от два фаула за 65:66. 7,4 секунди преди края Миряна Табак бе фаулирана и стреля точно при двата си опита и домакините дръпнаха с 68:65.

ЦСКА все пак имаше право на последна атака, но в бързината Теодора Петрова подаде лошо и топката излезе извън пределите на игрището, което окончателно реши мача.

Най-резултатна за софиянки бе Джонсън с 14 точки. За домакините се отличи Марина Мажич с 23 точки, а българката Диана Найденова завърши с 6.

"Играхме по-добре през по-голямата част от мача. В последните секунди голямото желание за победа доведе до много грешки и безсмислени фаулове. И ние имахме своите шансове да вкараме от наказателната линия в края, но ги изпуснахме. Явно напрежението оказа голямо влияние върху играта ни. Трябва да си направим нужните изводи от този мач и да мислим за следващия", заяви след срещата разочарованият Георги Божков.

Въпреки поражението си обаче "червените ангели" запазиха третото си място във временното класиране.

ЦСКА гостува на Апоел в Тел Авив в четвъртък във втория си мач от турнира за купа ФИБА-Европа. В събота пък посреща тима на Йединство в зала "Универсиада" в следващия кръг от Адриатическата лига.

Състави:

Госпич: Зита Куктиене 6, Мирияна Табак 13, Марина Мажич 23, Михаела Муа 8, Диана Найденова 6 (Бранка Вукичевич 2, Олга Масилионене 8, Славица Лукетич 0, Петра Радакович 4)

ЦСКА: Бранкица Хаджович 9, Тифъни Джонсън 14, Маринела Агаларева 8, Елена Йоловска 9, Наталия Топалова 9 (Силвия Пеева 0, Теодора Петрова 5, Светла Асенова 4, Аманда Карвър 7, Таня Чиров 0)

12. Ябланица *     0         1
* Отборът на Ябланица се отказа от участие в турнира. Според регламента първите четири отбора в класирането продължават в следващата фаза.