ЦСКА победи Лукойл Академик с 83:74 (26:25, 16:22, 18:13, 23:14) като домакин във втория четвъртфинален плейоф от мъжкото баскетболно първенство, нанасяйки първа загуба на шампионите в кампанията.

Най-полезен за "червените" бе Кристофър Муур с 18 точки, Тони Дечев се отличи с 15 точки, а Александър Пеич завърши с 13 точки за столичани.

От състава на Лукойл само Ламонт Джоунс игра на ниво и завърши с 25 точки. Симеон Найденов вкара 18 точки, Ристе Стефанов 10, а останалите играчи на студентите разочароваха.

Първата четвърт бе равностойна, но в края след три поредни тройки на Джоунс, Стефанов и Георги Чековски "студентите" се оттеглиха на почивка с 5 точки аванс 47:42. В края на втората част помощник-треньорът на ЦСКА бе изгонен заради протести срещу съдийско решение.

През третата четвърт "червените" преобразиха играта си, като заиграха далеч по-солидно в защита и в крайна сметка успяха да изравнят 60:60. В последната решаваща част домакините направиха пълен обрат, като в крайна сметка успяха да спечелят с 83:74.

Четири минути преди края в зала "Христо Ботев" се стигна  до сериозен инцидент. При резултат 68:65 публиката на домакините нахлу на терена след едно отсъждане на съдията Шай Щрикс за неправилна атака на Тони Дечев. Израелският рефер даде топката на Лукойл, което предизвика гнева на запалянковците и част от тях нахлуха на терена.

Служителите на частната охранителна фирма не успяха да удържат феновете, а в мелето един от охранителите отнесе няколко удара. Целият отбор на ЦСКА обаче се намеси незабавно, за да усмири запалянковците и това предотврати по-сериозен инцидент.

Така двата тима ще играят трети решителен двубой в Правец в събота, който ще определи кой от двата отбора е по-достоен да продължи на полуфинал в първенството.