Тимът на ЦСКА (Москва) започна Новата 2008 година с категорична победа над Олимпия (Любляна) със 74:57 в среща от Евролигата. С този категоричен успех руският тим се класира първи от всички останали отбори за следващия етап в надпреварата.

Андерсен реализира 25 точки за успеха, а Папалукас добави 9. За Олимпия Бейли реализира 15 точки, а Милич добави 12, но това не стигна за крайния успех на гостите.

Срещата започна равностойно и първата част завърши при резултат 13:13. През втората домакините наложиха волята си и успяха да вземат частта с резултат 21:15, и на почивката имаха преднина от 6 точки.

През второто полувреме ситуацията на игралното поле отново се диктуваше от московчани, за да се стигне до финалния резултат и победата на московчани.

След този успех ЦСКА регистрира своята девета победа и елидер в класирането, а Олимпия има вече 7 поражения и заема шестото място в група "А" на Евролигата.