Защитаващият титлата си тим на ЦСКА (Москва) се класира за финала на най-силния европейски баскетболен турнир за мъже в Европа - Евролига, след като на полуфиналите на "файнъл фор" в Атина (Гърция) победи Уникаха Малага (Испания) с 62:50 точки.

След равностойни 30 минути, след които резултатът бе равен 44:44, ЦСКА стигна до успеха в последните две-три минути на двубоя. Със забивка на Теодорос Папалукас руският тим поведе 58:47, а 1:30 минути преди края бе записана и най-голямата разлика в мача 13 точки при 60:47.

Испанците изиграха изключително слаби последни 10 минути, в които вкараха едва 6 точки, а близо 8 минути нямаха кош.

Най-резултатни за ЦСКА (Москва) бяха Траян Лангдън с 13 точки, Емил Дейвид Андерсен с 12 точки и 9 борби и Теодорос Папалукас с 11 точки. За Уникаха Карлос Кабесас вкара 13 точки, а Браун добави 8.

На финала съперник на ЦСКА (Москва) ще бъде победителя от другата полуфинална двойка Панатинайкос (Гърция) - Тау Керамика (Испания). Срещата е по-късно тази вечер.