Хърватският Цибона разгроми с 91:71 (21:22, 20:18, 26:18, 24:13) френския Льо Ман в мач от Група "В" на Евролигата. С този успех хърватите вече имат баланс от 3 победи и 3 загуби, като са без поражение у дома.

Загубата за Льо Ман означава, че французите останаха без победа и в шестият си мач от турнира. В началото на втората четвърт мачът бе прекратен за 6 минути заради проблеми с времеизмервателната уредба.

Крис Уорън бе "под пара" през второто полувреме и поведе домакините със своите 20 точки. Тре Кели добави 15, Лари Аюсо наниза 14, а Сам Хоскинс вкара 11 за Цибона.

Сам Кланси бе най-резултатен за Льо Ман със своите 20 точки (10/15 при опитите за две точки), а добави и 8 борби. Фил Рики наниза 16 точки, Ален Кофи добави 12, а Равив Лимонад - 10.

Льо Ман имаше предимство през първото полувреме, като Кофи и неудържимият Кланси позволиха на тима си да поведе с 40:37 малко преди края на втората четвърт.

Кели обаче вкара тройка с фаул и даде на Цибона аванс от една точка (41:40) на почивката. Уорън наниза три тройки за хърватите при серията 10:0, която даде на домакините аванс за 55:49

Кланси се опита да задържи Льо Ман в мача, но Марин Розич и Аюсо са разиграха и доведоха разликата до 20 точки (79:59). Този аванс баскетболистите на Цибона не изпуснаха до края на мача.

"Уорън бе сред най-добрите ни играчи и в предишните мачове, заяви треньорът на Цибона Йосип Вранкович. - Не бях удовлетворен от играта ни през първото полувреме. През второто потърсихме заздравяване на защитата и я постигнахме. Точно тя ни донесе и победата."

В мач от Група "А" полският Проком допусна домакинска загуба с 59:84 (12:22, 9:21, 20:23, 18:18) от Монтепаски Сиена.

Най-резултатен за победителите бе литовският гард Римантас Каукенас с 14 точки, а неговият сънародник Кшищоф Лавринович добави 13 точки и 9 борби. Общо петима играчи на Монтепаски вкараха над 10 точки.

Литовец бе най-полезният играч и в отбора на Проком. Томас Масиулис наниза 16 точки и спечели 7 борби, но неговият тим не успя да се противопостави на италианския тим. Единствено Йово Станойевич бе на ниво от неговите съотборници и завърши с 15 точки и 9 борби.