Националният отбор на България за младежи до 20 години допусна трета поредна загуба на Европейското първенство в дивизия А. Този път нашите паднаха от Русия след резултат 64:77.

Младите български таланти играха добре през първото полувреме и дори водеха с четири точки на руснаците, след като Николай Стоянов отбеляза 13 точки и добави три асистенции в актива си. В тези минути Александър Везенков пък спечели 8 борби и вкара 8 точки.

В края на третата част лоша серия позволи на руснаците да се откъснат. В последната четвърт руснаците поддържаха преднина, а в края нашите не издържаха. Фактът, че това беше трети пореден мач за България, а Русия вчера почиваше, също оказа своето влияние.

Александър Везенков завърши с дабъл дабъл за нашите с 14 точки и 10 борби. Николай Стоянов и Николай Маринов вкараха по 13 точки, като вторият се включи силно от пейката.

За Русия с 14 точки е Павел Кречетов, като неговите три тройки след почивката се оказаха решаващи.