Торонто Раптърс спечели титлата в НБА. Канадският отбор за първи път занесе ценния трофей извън САЩ след успех като гост над Голдън Стейт Уориърс със 114-110 в шестия плейофен мач игран в "Оракъл Арена".

Голдън Стейт Уориърс - Торонто Раптърс 110-114 (33-32, 25-27, 31-26, 22-28)

Гостите стартираха отлично и поведоха с 11-2 след три далечни стрелби на Кайл Лоури. Първата част завърши с минимално предимство за тях 33-32, а почивката на полувремето при 60-57.

Снимка 429012

В последните 12 минути имаше страхотна битка. Домакините бяха по-скованият отбор и Раптърс поведоха със 108-102. 18.5 секунди преди сирената Стеф Къри намали след наказателни удари на 110-111. Той имаше възможност да стреля два пъти до края, но не сполучи. В същото време Кайл Ленард вкара 3 наказателни удари, последният 0.9 секунди преди триумфа.

Кайл Лаурии Паскал Сиакам направиха "дабъл-дабъл" за новите шампиони, 26 точки и 10 асистенции. Лидерът Куой Ленард и Фред Ванвлийт добавиха по 22 точки, а Серж Ибака се отчете с 15 точки.

За досегашните шампиони Клей Томпсън наниза 30 точки. Андре Игудала вкара 22 точки, а Стеф Къри остана много под стандартите си с 21 точки. Дреймънд Грийн се утеши с "трипъл-дабъл".