Отборът на Берое (Стара Загора) загуби у дома със 68:87 от КК Морнар във важен мач от Балканската лига. Успех щеше да отвори вратата на старозагорци за класиране на полуфинал, за което се бори именно с Морнар.

След равностойно начало гостите от Черна гора нанесоха своя удар през втората четвърт и си осигуриха на полувремето комфортен аванс от 16 точки - 51:35.

През второто полувреме момчетата на Любо Минчев се опитаха да се върнат в мача, като на два пъти успяваха да стопят изоставането си до осем точки, но в решителните моменти баскетболистите на Морнар показаха хладнокръвие и успяха да съхранят аванса си и да се поздрави с крайния успех –  87:68.

Алекандър Тодорович се отличи с „дабъл-дабъл“ за българския тим – 14 точки и 10 борби, а Аштън Мур и Остин Барнс добавиха съответно по 13 и 10 точки. За гостите с 22 точки се разписа Марко Мийович, а Ламонт Джоунс и Балша Радунович добавиха по 18 точки.

В класирането в групата Берое е на трето място с 2 победи и 2 загуби, колкото има и Морнар. Водач е Теодо с три победи от три мача, на който Берое е домакин в следващия кръг.