Шампионът на Испания ТАУ Керамика даде заявка за тазгодишния Final Four в Евролигата, след като късно снощи победи като гост Барселона с 84-75. Двубоят бе първи за двата състава от плейофната серия в Евролигата. Сблъсъкът между испанските грандове е всъщност римейк на миналогодишния финал в Ligа ACB, спечелен категорично от ТАУ с 3-0 победи. С успеха тимът от Витория вече поведе с 1-0 успеха, а втората среща е в четвъртък отново в Барселона.

Пабло Приджиони направи впечатляващо представяне със своите 17 точки и 8 асистенции, а Игор Ракочевич добави 15 точки за успеха на испанския шампион.  Уил Макдоналд реализира 12 точки, докато Пит Майкъл се отличи с 8 борби за победителите.

Хуан Карлос Наваро бе най-резултатен за Барселона със 17 точки, Ерсан Илясова се отличи с 14 точки и 13 борби, а Рожер Гримау и Фран Васкес приключиха срещата с по 12 точки.

Приджиони наниза 3 тройки още през първата четвърт за водачеството с 24-11 в полза на гостите.В крайна сметка серия от 7-0 инспирирана от Джанлука Базиле доведе до резултат от 18-24 след 10 минути игра. Ракочевич, Владо Илиевски и Мирза Телетович допринесоха за добрата стрелба на гостите от тройката и направиха резултата 33-18 в началото на втората част. На полувремето пък баските водеха с 45-34.

Благодарение силната игра на Уил Макдоналд, Тиаго Сплитер и Пит Майкъл ТАУ натрупа най-голямата си преднина в срещата за 57-40. Впоследствие Рожер Гримау и Ерсан Илясова спретнаха серия от 11-0, която остави Барселона в мача за 53-59. Независимо от това тройки на Сан Еметерио, Серхи Видал, Илиевски и Ракочевич запазиха преднината на гостите за 77-70, а 4 минути преди края след тройка на Приджиони и кош на Макдоналд ТАУ си изкова предимство, което не допусна да бъде стопено в оставащото време.