Стеф Къри за пореден път доказа, че с него Голдън Стей Уориърс е друг отбор. Шампионите победиха като гости финалистът от миналия сезон К ивланд Кавалиърс със 129-105.

Резултати от срещите в НБА от сряда, 5 декември

Голдън Стейт разгроми Кливланд в неговата зала

Къри наниза 42 точки, овладя 9 борби и направи 7 асистенции. Той наниза 9 тройки от 14 опита и изпусна само един наказателен удар от 12. На почивката домакините водеха с 64-58, но след това възпитаниците на Стив Кър реализираха по 30 точки в оставащите две части. "Кавалерите" бяха ограничени до 41 точки за 24 минути.

Кевин Дюрант остана на 1 асистенция от "трипъл-дабъл" с 25 точки, 10 борби и 9 асистенции. Клей Томпсън завърши с 16 точки.

Новобранецът Колин Секстън завърши с 21 точки за Кливланд, а Тристан Томпсън вкара 14 точки и спечелии 19 борби.

Голдън Стейт е на четвърто място в Западната конференция с 16 победи и 7 загуби. Шампионите са едва седми в общото класиране на лигата.

Кливланд, след напускането на ЛеБрон Джеймс, се представя катастрофално и е с 5 победи и 19 загуби на 27-о място в НБА.