Отборът на ЛукОйл Академик надделя трудно над Спартак Плевен с 116:113 точки след две продължения в изтеглена среща от осмия кръг от мъжкото баскетболно първенство.

В първата част на двубоя домакините бяха по-уверени и успяха да водят в резултата с минимална преднина.

В 27-ата минута след "тройка" на Джонс гостите поведоха - 53:54.
Оттук нататък мачът се игра кош за кош.

В 32-ата минута за пето лично нарушение Бойко Младенов се ядоса и ритна в крака един от съдиите, след което избяга от терена.

Герой на мача стана Ламонт Джоунс, който изравни резултата в последните секунди на редовното време - 83:83.

В първото продължение Станков от домакините път успя да изравни за 103:103.

Във второто продължение обаче домакините допуснаха грешки в стрелбата (Дяковски и Софрониев), а Джоунс бе безпогрешен от гостите, които спечелиха със 116:113.

Спартак Плевен - ЛукОйл Академик - 113:116 след две продължения, в редовното време 83:83, след първото продължение 103:103 (22:15, 46:39, 62:60)