Словения победи Латвия с 103:97 (34-23, 17-32, 25-11, 27-31) и стана вторият отбор след Испания, който се класира за полуфинал на Евробаскет 2017. Двата отбора направиха зрелищен и оспорван мач, който държа публиката със затаен дъх до последните секунди.

Испания се класира на полуфинал на Евробаскет 2017

Испания е първият полуфиналист на Евробаскет 2017

Иберийците се наложиха трудно над Германия

Срещата започна с превес за Словения, но латвийците водеха на почивката с 55:51 след много силна втора четвърт. Горан Драгич поведе своите, които с 11 безответни точки обърнаха резултата и накараха прибалтийците да догонват до края. Минути преди сирената резултатът беше 93:92 за Словения, но Горан Драгич и Едо Мурич с два коша пречупиха съперника.

Снимка 312374

Източник: fiba.basketball

Драгич завърши с 26 точки, но най-резултатен беше 18-годишният Лука Дончич с 27 точки. За латвийците Кристапс Порзингис реализира 34 точки.

Словения ще играе на полуфинал срещу Испания в четвъртък в повторение на мача от същата фаза на Евробаскет 2009. Останалите два четвърфинала са днес: Гърция - Русия и Италия - Сърбия.