Баскетболистите на Словения записаха трета поредна победа в група Е от квалификациите за Европейското първенство през 2017, в която е и България. Като домакини те се справиха с Украйна с 81:77.

Първото полувреме премина при сравнително равностойна игра, но все пак Словения се оттегли на почивката с преднина от 6 точки. Решителния удар домакините нанесоха в третата част, когато успяха да се откъснат с 13 точки. В четвъртата обаче се отпуснаха и позволиха на съперника да стопи голяма част аванса им, въпреки че не се стигна до обрат.

Зоран Драгич наниза 28 точки и хвана 9 борби за победата, а Клемен Препелич записа 12 точки. За Украйна Денис Лукашов отбеляза 14 точки, а Кирило Фесенко добави 10 точки и 7 борби.

След тази победа Словения оглави еднолично класирането в групата с 3 победи. Украйна е втора с 2-1 победи, пред българския отбор с актив 1-2 и Косово - 0-3.

В следващия кръг е най-важният мач за нашия отбор – домакинство на Украйна в Ботевград в събота, а Словения ще гостува на Косово.