Националният отбор на Словения се класира за полуфиналите на Европейското първенство в Полша след страхотен мач и исторически обрат срешу състава на Хървати.

Словенците стопиха пасив от 15 точки, за да се поздравят с крайния успех 67:65. Така тимът намери място във финалната четворка на шампионата и ще търси своя път към титлата.

Хървати натрупаха солидна преднина още през първото полувреме. В самия край  моментно отпускане позволи на Словения да намали пасива за 39:47.  Точни от наказателната линия бяха Лорбек и Лакович, а първият отбеляза и тройка преди почивката.

През второто полувреме словенците продължиха да намаляват разликата в резултата, като в последната част наложиха пълен контрол над играта. Това донесе и крайния успех.

Еразем Лорбек показа страхотна игра и бе най-полезен за победителите с 27 точки, 8 борби и 3 отнети топки. Нахбар вкара 12, а  Лакович добави още 11.

За Хърватия Роко Лени Укич завърши с 21 точки.

На полуфинала Словения ще играе срещу Сърбия, а другият финалист ще реши двубоят между Испания и Гърция.