Баскетболистките на Шибеник Джоли (Хърватия) се класираха за пета поредна година на финала на Адриатическата лига.

В столичната зала „Универсиада" отборът на  Желко Циглар разгроми Железничар (Босна и Херцеговина) с 92:61 (27:15, 17:17, 20:15, 28:14). Някаква интрига имаше в двубоя само до началото на третата четвърт.

Шампионките от 2005 и 2006 година вдигнаха тогава оборотите и направиха срещата протоколна. В последната четвърт тимът от Сараево не оказа никаква съпротива.

Най-резултатна в мача беше крилото на Шибеник Тихана Абрилич, която наниза 27 точки и взе 7 борби под кошовете. Божена Ерциг добави 18 точки (3 тройки), като спечели също 7 борби и подаде 5 завършващи подавания. Нина Варагич пък се отличи със 17 точки. За Железничар Миня Силегович бе най-точна със 17 точки.

Във вторият полуфинал на Лигата ЦСКА среща хърватския Госпич. Победителят от този двубой играе в неделя финал с Шибеник Джоли, а загубилият излиза за трето място срещу Железничар.