Смодис и ДобнякПобедителят в Евролигата ЦСКА записа втора победа в четвъртфиналните групи на турнира, след като се наложи с 67:44 (21:14, 16:13, 13:8, 17:9) над баскетболистите на Партизан в Москва. Двубоят от група „Е" беше вторият с най-ниска резултатност в Топ 16 на състезанието.

Оскар Торес и Матяш Смодис (на снимката вляво) се отличиха с по 11 точки за руския отбор, а Антон Понкрашов добави 10 за 15-ата поредна домакинска победа за ЦСКА. За сръбския тим Коста Перович вкара 10 точки.

В Тревизо Бенетон се наложи със 74:55 над Динамо (Москва) и записа първа победа във втората фаза. Престън Шумперт и бе най-резултатен за домакините с 15 точки, към които добави и 6 борби под кошовете. Гръцкият национал Николаос Зисис добави 14. Бившият играч на Лукойл Академик Брайънт Смит игра само 3,15 минути и се отличи с 3 точки от изстрел от далечно разстояние.

За Динамо Боян Попович и Лазарос Пападополус завършиха с по 17 точки.