Шампионът от Лукойл Академик надиграха носителя на купата на България Берое убедително с 94:79 в мач от 25-ия кръг от мъжкото баскетболно първенство. Тази победа осигури първото място в редовния сезон на „студентите" от Правец.

Възможно е старозагорци да са пазили сили за престоящия финал в Балканската лига след три дена. След 20 минути игра домакините си бяха осигурили победата. Те водеха с 50-29 на почивката. След подновяването на играта Омари Гудъл направи 5 фаула, което окончателно лиши Берое от съпротивителни сили.

Дани Гибсън вкара 16 точки за Лукойл Академик следван от Димитър Димитров с 14 точки. За гостите Шейн Гибсън завърши с 17 точки, а Брандис Рейли-Рос с 16 точки.

Снимка 287594

В другия мач за деня Черно море победи Левски с 84-80 и потвърди последното девето място на Левски в класирането. Така „сините" ще бъдат единственият отбор, който няма да играе в плейофите. Дарин Великов се завърна начело на „моряците", които трябваше да треперят почти до края на мача.

Ангел Нацкин наниза 20 точки за варненци, Никола Джурич добави 19 точки, а Антон Диков 14 точки.

Днес ще се изиграят останалите два мача от кръга: Академик (Пд) - Спартак (Пл) и Балкан - Ямбол.