САЩ победи Полша с 87:74 и завърши на 7-о място на Световното първенство по баскетбол в Китай. Двубоят бе последен и за двата отбора.

Янките дръпнаха в резултата с 6 точки още в началото, а след първите 10 минути преднината им бе 14 пункта.

Вторият период отново премина под диктовата на американците, които имаха аванс от 17 точки на почивката.

Полша изглеждаше напълно преобразена през третата четвърт. Адам Вачински реализира цели 11 точки, за да ги върне в мача, сваляйки разликата до едва седем по средата на периода.

САЩ отново се разигра и вдигнаха аванса си до 14 точки. В последния период не се случи нищо изненадващо и янките приключиха слабото си участие в Китай на 7-о място.

Петима играчи на САЩ завършиха с двуцифрен точков актив - Донован Мичъл бе най-полезен с "дабъл-дабъл" - 16 точки и 10 асистенции, Джо Харис добави 14 точки, Крис Мидълтън се разписа с 13 точки, 6 борби и 6 асистенции, Дерик Уайт, който започна като титуляр, добави 12 точки и 7 асистенции, а Харисън Барнс реализира 10 точки за успеха на американците.

Матеуш Понитка вкара 18 точки и взе 7 борби за "дружина полска". Адам Вачински завърши мача със 17 точки, а Ей Джей Слоутър добави 15 точки и 5 асистенции.