Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, победи Арис с 89:75 (16:13, 29:18, 22:24, 22:20) като домакин в среща от 14-ия кръг в първенството на Гърция по баскетбол за мъже. Така Везенков и сътборниците му постигнаха 14-и пореден успех и остават начело във временното класиране без поражение от началото на сезона. Тимът от Солун допусна седма загуба и заема осмото място в подреждането.

Александър Везенков се представи на ниво и завърши с 18 точки, 1 асистенция и 1 отнета топка за 17 минути на терена срещу един от бившите си отбори.

Началото бе много равностойно, а след първите 10 минути игра домакините поеха инициативата и останаха водещи в резултата до края, спирайки опитите на гостите за намаляване на разликата. На почивката Олимпиакос имаше аванс от 14 точки при 45:31, а след третата част водеше с 67:55. Осем минути преди финала на срещата старши треньорът на домакините Йоргос Барцокас бе дисквалифициран след две технически нарушения за разправия със съдиите.

Най-резултатен за победата беше Янулис Ларендзакис с 20 точки, 5 борби и 10 асистенции, а Алек Питърс се отчете с 14 точки и 7 борби.

За Арис Василис Толиопулос отбеляза 15 точки и 3 борби.

В следващия кръг от гръцкия шампионат за Олимпиакос предстои гостуване на Лаврио. Преди това грандът от Атина ще изиграе два мача в Евролигата - гостуване на Фенербахче на 31 януари и домакинство на Анадолу Ефес на 3 февруари.