Баскетболистите на Сърбия се класираха за финала на европейското първенство в Полша. На полуфинала плавите спечелиха драматично срещу Словения с 96:92 след продължение. Съперник на Сърбия в спора за златото ще бъде световния шампион Испания, който в първия полуфинал прегази Гърция с 82:64.

Срещу Словения сърбите не започнаха убедително и на полувремето пасивът им бе цели десет точки. След почивката обаче тимът на Душан Ивкович направи обрат.

Страхотен двубои за своите изигра гардът Милош Теодосич, който бе с най-голям принос за успеха. Той завърши мача с 32 точки, като 8 от тях отбелязани в продължението. Теодосич реализира десет от 13-те наказателни удара, които изпълни и вкара 6 тройки от 10 опита.

По 18 точки за победителите отбелязаха центровете Ненад Кръстич и Коста Перович. За словенците най-резултатен бе Еразем Лорбек с 25 точки, към които добави и 10 борби. 22 точки добави братът на Еразем - Домен Лорбек.

Сърбия и Испания ще се изправят един срещу друг за втори път на това първенство. Те се срещнаха в мач от група "С", като сърбите изненадващо спечелиха с 66:57.